W Międzynarodowym Dniu Kobiet Ewa Krzaklewska wypowiada się dla Onet.pl na temat równości płci

W artykle "Dziewięć rozwiązań, na które nadal czekają Polki" Agaty Włosik, Ewa Krzaklewska komentuje sytuację kobiet w Polsce.

Fragment tekstu:

Jak zaznacza Ewa Krzaklewska, w Polsce to rodzina jest najważniejszym miejscem kształtowania sposobu myślenia. To czego doświadczamy w domu, przekłada się na obecność kobiet w polityce, ich pracę i partnerstwo. - Bardzo ważne jest przełamywanie stereotypów, tworzenie wzorców, które są bardziej różnorodne – komentuje Krzaklewska. - Skoro rodziny dalej w dużej mierze powielają tradycyjne wzorce, potrzeba impulsu z zewnątrz, który zmieni myślenie na temat ról kobiet i mężczyzn. Takim impulsem jest też np. migracja i możliwość obserwacji bardziej równościowych modeli za granicą - dodaje. Ogromną rolę mogłyby odegrać w Polsce dobrze zaplanowane kampanie społeczne, które uświadomiłyby Polkom i Polakom, z jakimi problemami nadal musimy się zmierzyć. - W kwestii przemocy, głównym polem działania jest edukacja i zmiana świadomości – mówi dalej Krzaklewska i jako przykład ważnej kampanii społecznej podaje tę o słynnym haśle "bo zupa była za słona".

Cały tekst można znaleźc tutaj.

Data opublikowania: 17.03.2017